OZONE GOLD – OZONE OIL 40mg ОЗОНИРАНО МАСЛО СО 40mg ОЗОН – 50ml

1,240ден

  • Помага при алергии, дерматофити, изгореници и отворени рани, херпеси, изгореници од сонце, брчки, иритации, воспаленија, убоди од инсекти, воспаление на усната слузокожа, псоријаза, егзема, сипаници, проблеми со забите и гингивата, акни и дамки, модрици.
  • Може да се користи на сите делови од телото.
  • Погодно е за секојдневна употреба, а се препорачува користење два пати на ден. Се нанесува директно на проблематичната површина.

Опис

Карактеристики:

OZONE OIL 40mg Озонираното масло ја забрзува циркулацијата на крвта со дезинфекција на површината на која е нанесен. Ја забрзува обновата на клетките со обезбедување на интензивен кислород. Може да се користи на целото тело.

Состав:

100% Ozonized Olive Oil

Предупредувањa:

Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот контактирајте го Вашиот лекар.

Помага при:

Помага при алергии, дерматофити, изгореници и отворени рани, херпеси, изгореници од сонце, брчки, иритации, воспаленија, убоди од инсекти, воспаление на усната слузокожа, псоријаза, егзема, сипаници, проблеми со забите и гингивата, акни и дамки, модрици.

Начин на употреба:

Озонираното масло се нанесува на проблематичната површина двапати на ден. Производот е погоден е за секојдневна употреба.

 

Дознајте повеќе на нашиот БЛОГ.

Прегледи

Сè уште нема коментари.

Be the first to review “OZONE GOLD – OZONE OIL 40mg ОЗОНИРАНО МАСЛО СО 40mg ОЗОН – 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *