OZONE GOLD – SHAMPOO WITH OZONE ШАМПОН СО ОЗОН – 330ml

870ден

  • Озонираното маслиново масло е зајакнато со кератин и аграново масло.
  • Особено е ефикасен при проблеми со косата (иритации и егземи) и нејзино опаѓање.
  • Шампонот од озон не содржи SLS-SLES, сол или парабен.
SKU: 8680885440935 Categories: , Ознака:

Опис

Карактеристики:

Шампонот со озон не содржи SLS – SLES, сол или парабен. Озонираното маслиново масло е зајакнато со кератин и арганово масло. Ефикасен е при проблеми со косата (иритации и егземи) и опаѓање на косата.

Состав:

Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Aqua, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Cocamide Dea, Sodium Chloride, Glycerin, Argania Spinosa Kernel Oil, Hydrolyzed Keratin, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Nigella Sativa Seed Oil, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Ozonized Olive Oil, Peg-12 Dimethicone, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone

Предупредувања:

Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот контактирајте го Вашиот лекар.

Помага при:

Проблеми со косата (иритации и егземи) и опаѓање на косата.

Начин на употреба:

Производот е погоден е за секојдневна употреба.

 

Дознајте повеќе на нашиот БЛОГ.

Прегледи

Сè уште нема коментари.

Be the first to review “OZONE GOLD – SHAMPOO WITH OZONE ШАМПОН СО ОЗОН – 330ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *