OZONE GOLD – MOISTURIZING CREAM 15SPF ХИДРАТАНТНА КРЕМА ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ 15SPF СО ОЗОН И АЛОЕ ВЕРА – 50ml

1,360ден

  • Благодарение на комплексот за навлажнување кој потекнува од озонираното масло, хијалуронската киселина и Алое вера, овозможува влажност на кожата до 12 часа и ја штити од стареење. Кожата е заштитена од сушење поврзано со стареење и помага да се поврати младешкиот изглед на кожата.
  • Алое верата ја чува, храни и заштитува кожата, формирајќи тенка обвивка.
  • Се препорачува да се нанесе два пати на ден на чиста кожа.
SKU: 8680885440805 Categories: , Tags: ,

Опис

Карактеристики:

Благодарение на комплексот за навлажнување кој потекнува од озонираното масло, хијалуронска киселина и Aлое вера овозможува влажност на кожата до 12 часа и ја штити од стареење. Кожата е заштитена од сушење поврзано со стареење и помага да се поврати младешкиот изглед на кожата.

Состав:

Aqua, Ozonized Olive Oil, Paraffinum Liquidum, C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Panthenol, Petrolatum, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Sodium Hyaluronate, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Glycerin, Tocopherol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Dimethicone, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Maltodextrin, Parfum, Allantoin, Carbomer, Disodium EDTA

Предупредувања:

Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот контактирајте го Вашиот лекар.

Помага при:

Формулата на озонирано маслиново масло и Алое Вера делува ефикасно при намалување на брчките. На кожата ѝ дава цврст и еластичен изглед.

Начин на употреба:

Се препорачува да се нанесе двапати на ден на чиста кожа.

 

Дознајте повеќе на нашиот БЛОГ.

Прегледи

Сè уште нема коментари.

Be the first to review “OZONE GOLD – MOISTURIZING CREAM 15SPF ХИДРАТАНТНА КРЕМА ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ 15SPF СО ОЗОН И АЛОЕ ВЕРА – 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *