OZONE GOLD – EXTERNAL GENITAL SPRAY СПРЕЈ ЗА ИНТИМНА НЕГА – 28ml

1,360ден

  • Подари својот природен состав помага при запирање на крварењето при синдромот на постпородилно зголемување на крварењето.
  • Уште од првата употреба помага при отстранување на вагинален исцедок, мирис, иритација, кандида (вагинален дермафродит).
  • Може да се употребува неколку пати во текот на денот.

Опис

Карактеристики:

Спрејот за интимна нега поради својот природен состав помага при запирање на крварењето при синдромот на постпородилно зголемување на крварењето. Уште од првата употреба помага при отстранување на вагинален исцеок, мирис, иритација и кандида. Гениталниот спреј од озон има и долготраен ефект ако се користи постојано и редовно.

Состав:

Aqua, Thuja Occidentalis Bark Extract, Albizia Julibrissin Bark Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

Употреба:

Може да се употребува неколку пати во текот на денот.

Помага при:

Отстранување на вагинален исцедок, мирис, иритација, кандида (вагинален дермафродит).

Предупредувања:

Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот контактирајте го Вашиот лекар.

 

Дознајте повеќе на нашиот БЛОГ.

Прегледи

Сè уште нема коментари.

Be the first to review “OZONE GOLD – EXTERNAL GENITAL SPRAY СПРЕЈ ЗА ИНТИМНА НЕГА – 28ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *