OZONE GOLD – ANTI-CELLULITE OZONE GEL ОЗОНИРАН ГЕЛ ПРОТИВ ЦЕЛУЛИТ – 50ml

1,620ден

  • Целулитот се јавува како резултат на оксигенацијата, предизвикана од стеснување на крвните садови, зголемување на содржината на масни клетки, со локално зголемување на тежината и забавување на дренажата на лимфите.
  • Гелот од озон реагира на маслените синџири преку бета-оксидација и ги отстранува од телото. Тој го зголемува капацитетот на носење на кислород на црвените крвни зрнца, ја подобрува циркулацијата на капиларите и помага во создавање на еластин и колаген во долниот слој на кожата. Гелот од озон помага да се регенериаат клетките во содејство со соодветни вежби и други методи на губење на килажата. На кожата и дава мек и свиленкаст изглед и погодна pH вредност.
  • Освен озонирано маслиново масло, содржи и масло од портокал, рузмарин, алги, шафран, алое вера и други природни масла за борба против целулитот.
  • Погоден е за секојдневна употреба. Најефикасен е доколку се аплицира со масирање на зафатениот дел на кожата, затоа што на тој начин се превенира насобирање на токсини во телото и се подобрува циркулацијата.

Опис

Карактеристики:

Целулитот се јавува како резултат на оксигенацијата, предизвикана од стеснување на крвните садови, зголемување на содржината на масни клетки, со локално зголемување на тежината и забавување на дренажата на лимфите. Гелот од озон реагира на маслените синџири преку бета-оксидација и ги отстранува од телото. Тој го зголемува капацитетот за носење на кислород на црвените крвни зрнца, ја подобрува циркулацијата на капиларите и помага во создавање на еластин и колаген во долниот слој на кожата. Гелот од озон помага да се регенерираат клетките во содејство со соодветни вежби и други методи на губење на килажата. На кожата ѝ дава мек и свиленкаст изглед и погодна pH вредност.

Состав:

Ozonized Olive Oil, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Mentha Piperita Oil, Melissa Officinalis Leaf Oil, Carthamus Tinctorius Seed Oil, Prunus Amygdalus Amara Kernel Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice

Предупредувања:

Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот контактирајте го Вашиот лекар.

Помага при:

Гелот со озон против целулит помага да се регенерираат клетките, благодарение на високата концетрација на озон. Помага да се елиминира целулитот со диета, вежбање и различни методи на губење на тежина. Масажата ја забрзува циркулацијата на крвта. На тој начин, гелот со озон збогатен со природни масла помага во превенцијата од насобирање на токсини во телото, при што спречува понатамошно создавање на целулит.

Начин на употреба:

Погоден е за секојдневна употреба. Најефикасен е доколку се аплицира со масирање на проблематичниот дел на кожата, затоа што на тој начин се превенира насобирање на токсини во телото и се подобрува циркулацијата.

 

Дознајте повеќе на нашиот БЛОГ.

Прегледи

Сè уште нема коментари.

Be the first to review “OZONE GOLD – ANTI-CELLULITE OZONE GEL ОЗОНИРАН ГЕЛ ПРОТИВ ЦЕЛУЛИТ – 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *