OZONE GOLD – HAIR CARE GEL ОЗОНИРАН ГЕЛ ЗА НЕГА НА КОСА – 50ml

1,600ден

  • Помага при проблеми со скалпот, опаѓање на косата и масна коса. Гелот од озон ги стимулира фоликулите на косата и овозможува зголемување на бројот на клетки, како и циркулација на крвта на главата преку оксигенација. Го поттикнува растот и го спречува опаѓањето на косата. Дополнително, отстранува бактерии, габи и инфекции од кожата на главата, намалувајќи го нивото на масленост на косата на нормално ниво.
  • Освен озонирано маслиново масло, содржи и масло од лук, бадем и Алое вера.
  • Се нанесува два пати неделно со масирање на проблематичните делови. По нанесувањето се остава да делува 10-15 минути, а потоа главата се мие со шампонот од озон.
SKU: 8680885440904 Categories: , Tags: ,

Опис

Карактеристики:

ОЗОНИРАНИОТ ГЕЛ ЗА НЕГА НА КОСА ги стимулира фоликулите на косата и овозможува зголемување на бројот на клетките за раст на коса. Циркулацијата на крвта во косата се зголемува со оксигенацијата и на тој начин се стимулираат фоликулите за создавање на коса. Гелот од озон за нега на коса го зголемува создавањето на коса, ја зголемува брзината и го спречува опаѓањето на косата. Отстранува бактерии, габи и инфекции од главата. Го намалува нивото на масленост на косата до нормално ниво.

Состав:

Ozonized Olive Oil, Allium Sativum Oil, Turpentine, Ricinus Communis Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice

Предупредувања:

Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот контактирајте го Вашиот лекар.

Помага при:

Проблеми со скалпот, опаѓање на косата и масна коса.

Начин на употреба:

Се нанесува двапати неделно со масирање на проблематичните делови. По нанесувањето се остава да делува до два часа, а потоа главата се мие со шампонот од озон (OZONE GOLD SHAMPOO).

 

Дознајте повеќе на нашиот БЛОГ.

Прегледи

Сè уште нема коментари.

Be the first to review “OZONE GOLD – HAIR CARE GEL ОЗОНИРАН ГЕЛ ЗА НЕГА НА КОСА – 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *