OZONE GOLD – OZONIZED MASSAGE GEL ОЗОНИРАН ГЕЛ ЗА МАСАЖА – 50ml

1,600ден

  • Одличен за длабинска масажа на целото тело.
  • Освен озонирано маслиново масло содржи и други погодни масла кои помагаат при ревитализација на кожата, а особено масло од рузмарин, кантарион, бибер, нане, еукалиптус и ѓумбир.

Опис

Карактеристики: 

Одличен е за длабинска масажа на целото тело.

Состав:

Ozonized Olive Oil, Thymus Vulgaris Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Hypericum Perforatum Oil, Mentha Piperita Oil, Eugenia Caryophyllus Flower Oil, Nigella Sativa Seed Oil, Cinnamomum Camphora, Bark Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Zingiber Officinale Root Oil

Предупредувања:

Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот контактирајте го Вашиот лекар.

Начин на употреба:

Нанесете и масирајте се двапати дневно за гелот длабоко да се впие во кожата, доколку е можно масираниот дел завиткајте го во фолија.

 

Дознајте повеќе на нашиот БЛОГ.

Прегледи

Сè уште нема коментари.

Be the first to review “OZONE GOLD – OZONIZED MASSAGE GEL ОЗОНИРАН ГЕЛ ЗА МАСАЖА – 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *