OZONE GOLD – SUN CREAM 50SPF КРЕМА ЗА СОНЦЕ 50SPF – 50ml

1,430ден

  • Оваа крема овозможува оптимална заштита од штетните УВА и УВБ зрачења. Притоа, ја штити кожата од штетните влијанија на сонцето, а интензивната формула ја одржува кожата влажна. Брзо се апсорбира, не остава наслаги или боја. Базирана е на вода и не ги храни фоликулите на кожата со што би се нарушил естетскиот изглед на скалпот.
  • Помага при спречување на одредени болести на кожата, предвремено стареење, несакани дамки на кожата и изгореници.
  • Треба да се нанесе 20 минути пред изложување на сонце. За најефикасна заштита, треба да се користи и по излегување од вода, потење или бришење со пешкир.
SKU: 8680885440799 Categories: , Tags: ,

Опис

Карактеристики:

Оваа крема овозможува оптимална заштита од штетните УВА и УВБ зрачења. Притоа, ја штити кожата од штетните влијанија на сонцето, а интензивната формула ја одржува кожата влажна. Брзо се апсорбира, не остава наслаги или боја. Базирана е на вода, и не ги храни фоликулите на кожата со што би се нарушил естетскиот изглед на скалпот.

Состав:

Aqua, Urea, Glycerin, Ozonized Olive Oil, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-25, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Stearic Acid, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Tocopherol, Panthenol, Parfum

Предупредувања:

Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот контактирајте го Вашиот лекар.

Помага при:

Ја штити кожата од штетните влијанија на сонцето, предвремено стареење, дамки на кожата и изгореници од сонце.

 

Дознајте повеќе на нашиот БЛОГ.

Прегледи

Сè уште нема коментари.

Be the first to review “OZONE GOLD – SUN CREAM 50SPF КРЕМА ЗА СОНЦЕ 50SPF – 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *