OZONE GOLD – OZONE FIX CREAM ОЗОНИРАНА КРЕМА ПРОТИВ БОЛКА – 50ml

680ден

 • Зајакната со природни масла, стапува во интеракција со супстанците кои предизвикуваат болка на два начини – краткотрајно создава ефект на смирување заради оксидација на био – молекулите и долготрајно преку антиоксидантно дејство го стимулира природниот морфински систем, намалувајќи ја болката и подобрувајќи ги рефлексиите на болка.
 • Освен озонирано маслиново масло содржи и масло од мајчина душица, рузмарин, главоцветници, пеперминт, црно семе, нане, камфор, еукалиптус, бадем, каранфилче, палисандрово дрво и ѓумбир.
 • Помага при мигрена, синуси, главоболка предизвикана од стрес, ревматска болка, болки во колената, зглобовите и коските, болка од истегнување, удар, помодрување на мускулите и модринки, болки во половината и вратот, болка од проширени вени, менструални болки и колит, болки во рамењата и рацете, болка во градите, болка поради недостаток на калциум.
 • Погодна за секојдневна употреба и се препорачува болното место да се масира.
 • Да не се користи на иритирана кожа.

Опис

Карактеристики:

OZONE FIX CREAM кремата со озон за смирување на болка е зајакнатa со природни масла. Кремата стапува во интеракција со супстанциите што предизвикуваат болка (медијатори) со 2 независни механизми:

Краткотраен механизам: дава ефект на краткотрајно смирување што се предизвикува со директна реакција на оксидацијата на био-молекулите.

Долготраен механизам: се активира со ефектите од антиоксидантната реакција. Во исто време, озонот го контролира преминувањето преку клеточната мембрана, при што се добива ефект на смирување. Со стимулирање на природниот морфински систем, болката се намалува, а во исто време се подобруваат рефлексите на болка. Исто така, докажано е дека озонот ја подобрува и нервната функција.

Состав:

Ozonized Olive Oil, Petrolatum, Petrolatum, Thymus Vulgaris Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Brassica, Alba Seed Oil, Mentha Piperita Oil, Turpentine, Mentha Piperita Oil, Cinnamomum Camphora, Bark Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil

Предупредувања:

Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот контактирајте го Вашиот лекар.

Помага при:

 • Мигрена, синуси, главоболка предизвикана од стрес
 • Ревматска болка
 • Болки во колената, зглобвите и коските
 • Истегнување, болка од удар, модрици на мускулите
 • Истегнување на мускулите и болка во мускулите
 • Болка во половината и вратот
 • Болка поврзана со возраста
 • Болка од проширени вени
 • Менструални болки и колит
 • Болка во рамењата и рацете
 • Болка во градите
 • Недостаток на калциум

Начин на употреба:

Кремата се нанесува на проблематичната површина на кожата двапати на ден, со масирање. Погодна е за секојдневна употреба.

 

Дознајте повеќе на нашиот БЛОГ.

Прегледи

Сè уште нема коментари.

Be the first to review “OZONE GOLD – OZONE FIX CREAM ОЗОНИРАНА КРЕМА ПРОТИВ БОЛКА – 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *