OZONE GOLD – OZONE CREAM 160mg ОЗОНИРАНА КРЕМА СО 160mg ОЗОН – 30ml

2,540ден

 • Се употребува при црвенило предизвикано од иритација, набиеници, акни и мозолчиња, изгореници, хемороиди, херпеси, испукани пети, рани на кожата, лузни од акни, рана од царски рез, дамки, дијабетични рани, инфекции кои се појавуваат на кожата, постоперативен белег, рани од долго лежење (лат.: Decubitus).
 • Се користи како дополнително средство за отстранување дамки на кожата.
 • Употреба: Кремата се нанесува два пати на ден.
 • Површината на кожата треба да се исчисти, за да се овозможи подобро навлегување во кожата. 30 минути по дневната употреба, пожелно е да се употреби крема од озон за заштита од сонце (OZONE GOLD SUN CREAM 50SPF).

Опис

Како ја добиваме Ozone Cream 160mg:

Кремата се добива со процесирање на високо ниво на медицински озон врз extra virgin ладно цедено маслиново масло со нула ниво на киселост, кое природно преминува во крема. На тој начин количеството на озон кај оваа крема за обновување е значително поголемо во споредба со други видови на озонирани креми и гелови.

Состав:

100% Ozonized Olive Oil

Карактеристики:

Поради големата концентрација на озон кремата е многу моќен антиоксиданс и ја дезинфицира кожата. Не содржи адитиви, хемикалии или стабилизатори. Помага клетките брзо да се регенерираат и обноват кога ќе се нанесе на проблематичната површина на кожата како резултат на високата количина на кислород.

Употреба при:

 • Дамки: ефикасна би била употреба на многу мала количина на крема, тенкој слој како обвивка на мембрана.
 • Иритации: кремата треба да се нанесе на иритираната површина, но да се внимава количината да биде многу мала.
 • Акни и лузни од акни: да се истрие површината со количина помала од зрно леќа.
 • Рана од долго лежење: според ширината на раната, нанесете мала количина од кремата. По потреба може да ја зголемите количината.
 • Отворени рани: кремата за обновување се нанесува само на делот од кожата каде што е раната, во големина на зрно леќа. По потреба може да ја зголемите количината.
 • Атлетско стапало (дерматофит): истријте ја со кремата само површината на кожата каде што се наоѓа дерматофитот.
 • Хемороиди: истријте ја внимателно површината на кожата со кремата за обнова во големина на зрно леќа.
 • Пост-оперативни белези: нанесете ја кремата за обнова со тенок слој како обвивка на мембрана и истријте ја површината.
 • Кожа на испукана пета: нанесете ја кремата за обнова со тенок слој како обвивка од мембрана и истријте ја површината со масирање.
 • Резови: истријте ја површината со кремата за обнова со помала количина од зрно леќа. По потреба може да ја зголемите количината.
 • Инфекции на кожата: истријте ја површината на кожата со кремата со количина помала од зрно леќа. По потреба може да ја зголемите количината.
 • Дијабетични рани: нанесете ја кремата за обнова на површината на кожата каде што е раната. По потреба може да ја зголемите количината.
 • Изгореници и рани: откако ќе се исуши местото на изгореницата или раната, истријте ја со соодветна количина на крема според ширината на раната.

Начин на употреба:

Површината на кожата треба да се исчисти пред употреба, за да може подобро да се впие во кожата. 30 минути по дневната употреба, задолжително да се употреби крема со озон за заштита од сонце (OZONE GOLD SUN CREAM 50SPF).

Предупредувања:

Производот е за надворешна употреба. Овој производ не е лек. Нема несакани ефекти. Пред да се нанесе на осетлива кожа, нанесете мала количина од производот на раката. Пред употреба за рутинска употреба или други хронични болести консултирајте се со Вашиот доктор. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот контактирајте го Вашиот лекар.

 

Дознајте повеќе на нашиот БЛОГ.

Прегледи

Сè уште нема коментари.

Be the first to review “OZONE GOLD – OZONE CREAM 160mg ОЗОНИРАНА КРЕМА СО 160mg ОЗОН – 30ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *