OZONE GOLD – ANTI HAIR LOSS SERUM СЕРУМ ПРОТИВ ЗАГУБА НА КОСА – 50ml

1,550ден

  • Серумот против загуба на коса има специјална формула која се состои од plantafluid комплекс, бета глукан, d-пантенол, salmetto и растителни екстракти.
  • Го забрзува растот на косата и го намалува губењето на косата.
SKU: 8680885440836 Categories: , Ознака:

Опис

Карактеристики:

Серумот против загуба на коса има специјална формула која се состои од plantafluid комплекс, бета глукан, d-пантенол, salmetto и растителни екстракти. Го забрзува растот на косата и го намалува губењето на косата.

Состав:

Aqua, Dissodium Edta, Panthenol, Polysorbate-20, Pisum Sativum Sprout Extract, Aqua, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Phenoxyethanol And Ethylhexylglycerin, Codium Carboxymethyl Beta Glucan, Aloe, Barbadensis Leaf Juice, Betula Alba Leaf Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Panicum Miliaceum Seed Extract, Equisetum Arvense Extract, Salvia Officinalis, Leaf Extract, Urtica Dioica Leaf Extract, Camelia Sinensis Leaf Extract, Arctium Lappa Root Extract, Lawsonia Inermis Extract, Humulus Lupulus Extract, Calcium , Pantothenate, Niacin, Biotin, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Aqua, Propylene Glycol, Parfume, Citric Acid

Предупредувања:

Заштитете го производот од сончева светлина и чувајте го на ладно место. Избегнувајте контакт со очите, а во случај на контакт, Ве молиме исплакнете се со многу вода. Да се чува подалеку од дофат на деца. Во случај на неочекувани и несакани дејства, прекинете со употреба.

Бенефити:

Го забрзува растот и го намалува опаѓањето на косата.

Начин на употреба:

Протресете го производот пред употреба. Нанесете 5 капки (1 ml) на сува косата двапати на ден, наутро и навечер. Нанесете го серумот на целата коса и/или на местата каде опаѓа косата. Шише од 50 ml содржи 30 дневни дози. По нанесувањето на производот, косата не траба да се мие или да се користат други производи за коса најмалку 3 до 4 часа.

 

Дознајте повеќе на нашиот БЛОГ.

Прегледи

Сè уште нема коментари.

Be the first to review “OZONE GOLD – ANTI HAIR LOSS SERUM СЕРУМ ПРОТИВ ЗАГУБА НА КОСА – 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *