OZONE GOLD – HAIR CARE SERUM СЕРУМ ЗА НЕГА НА КОСА СО ОЗОН, АРГАН, КЕРАТИН

870ден

  • Се нанесува со масирање на целата коса. Се препорачува да се употребува 3-4 пати неделно.
SKU: 8680885440898 Categories: , Tags: ,

Опис

Состав:

Ozonized Olive Oil, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Argania Spinosa Kernel Oil, Hydrolyzed Keratin, Parfum ОЗОНИРАН СЕРУМ ЗА НЕГА НА КОСА АРГАН, КЕРАТИН

Начин на употреба:

Серумот за нега на коса се нанесува со масирање на целата коса, а особено на подрачјето на чувствителност. Со кружни движења нежно масирајте ја косата. Се препорачува производот да се користи 3-4 пати неделно.

Предупредувања:

Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот контактирајте го Вашиот лекар.

 

Дознајте повеќе на нашиот БЛОГ.

Прегледи

Сè уште нема коментари.

Be the first to review “OZONE GOLD – HAIR CARE SERUM СЕРУМ ЗА НЕГА НА КОСА СО ОЗОН, АРГАН, КЕРАТИН”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *