OZONE GOLD – OZONE FACTOR ОЗОНИРАНО МАСЛИНОВО МАСЛО МЕКА ЖЕЛАТИНСКА КАПСУЛА

1,550ден

1. Ги уништува бактериите, габите и вирусите во телото.
2. Ги активира и балансира системите за закрепнување (вклучувајќи ги и садовите) во телото.
3. Ја зголемува способноста за транспорт на кислород на крвта за 2 до 10 пати.
4. Ги активира антиоксидантните системи во телото и го редузира интензитетот на липидната пероксидација.
5. Ја забрзува циркулацијата во капиларите преку ефектот на намалување на крвта.
6. Потпомага на крвниот систем.
7. Го спречува замастувањето на црниот дроб.
8. Го зголемува количеството на ензими и биолошки-активните супсанции кои се намалуваат како на стареењето во телото.

SKU: 8680885440782 Категорија: Ознака:

Опис

Помага при:

 1. Ги уништува бактериите, габите и вирусите во телото.
 2. Ги активира и балансира системите за закрепнување (вклучувајќи ги и садовите) во телото.
 3. Ја зголемува способноста за транспорт на кислород на крвта за 2 до 10 пати.
 4. Ги активира антиоксидантните системи во телото и го редуцира интензитетот на липидната пероксидација.
 5. Ја забрзува циркулацијата во капиларите преку ефектот на намалување на крвта.
 6. Потпомага на крвниот систем.
 7. Го спречува замастувањето на црниот дроб.
 8. Го зголемува количеството на ензими и биолошки-активните супсанции кои се намалуваат како на стареењето во телото.
 9. Има аналгетско дејство, ја ублажува болката во телото (дури и хроничните болки).
 10. Протокот на крв го доведува во нормалното ниво и овозможува регулирање на циркулацијата на крвта со проширување навените.
 11. Го стабилизира високиот крвен притисок во рок од 2 до 10 дена по употреба и го одржува на нормално ниво.
 12. Ги лечи циркулаторните нарушувања како проширени вени и ја ублажува болката.
 13. Ги намалува негативните ефекти од пушењето.
 14. Го зајакнува и регулира имунолошкиот систем.
 15. Го зголемува количеството на кислород во ткивата.
 16. Ја регулира алкалната киселина на крвта.
 17. Го зголемува клеточниот метаболизам, овозможувајќи таложењата на целулитот да се ослободат екстрацелуларно.
 18. Спречува појава на интимална склероза и го намалува мембранскиот холестерол.
 19. Го намалува шеќерот во крвта.
 20. Го спречува создавањето на тромбоцитна агрегација.
 21. Ја спречува агрегацијата на формираните елементи во крвта.
 22. Го зголемува снабдувањето со кислород на мозочните ќелии.
 23. Ги отстранува проблемите како на пример: губење на рамнотежа, тешка главоболка, попречувања во видот и проблеми со говорот и губење на меморијата, кои се предизвикани од блокадата на церебралните крвни садови.
 24. Ја зголемува секрецијата на хормонот на среќа (ендорфин) и младинскиот хормон (мелатонин) во мозокот.
 25. Со зголемувањето на количеството на кислород што се секретира од мозочните клетки, невроните почнуваат да создаваат изобилна енергија, метаболизмот се зголемува и комуникацијата меѓу нив станува поинтензивна. Затоа е ефикасен против болести како што се Алцхајмерова болест и Паркинсонова болест.
 26. Бидејќи мозочните клетки подобро функционираат со многу кислород, исто така ги подобрува и активностите на телото. На пример, хормоналните механизми одат во акција (кај жени со менструални нарушувања хормоните се балансираат, менструалните проблеми се елиминираат, репродуктивниот циклус се регулира (и кај мажите)).
 27. Кај жените го чисти ѕидот на матката, ги движи јајниците и ја подобрува нивната функција. а квалитетот на јајцата е зголемен. Ги елиминира менструалните нарушувања и менструалните болки. Ги балансира хормоните.
 28. Преку подобрувањето на циркулацијата и оксигенацијата ja подобрува продуктивноста кај мажите, односно го зголемува квалитетот, подвижноста и бројот на сперматозоидите.
 29. Помага при замор, несоница, недостаток на енергија, проблеми со концентрација и хроничен замор.
 30. Ја зголемува отпорноста на телото.
 31. Го регулира проблемот со спиењето.
 32. Ефикасен е при хронична уртикарија и општа алергија.
 33. Брзо ги отстранува бактериите на Helicobacter pylori кои предизвикуваат гастичен улкус и со тоа го отстранува чирот на желудникот.
 34. Го регулира варењето на храната и го елиминира проблемот со констипација.

 

Карактеристики:

Маслиново масло

Маслиновото масло е хранливо природно масло, екстрахирано од маслинки, плодот на маслиновото дрво кој е богат со корисни масти. Околу 24% од маслото го сочинуваат заситените масти и омега-6 и омега-3 масните киселини. Но, доминантна масна киселина (со дури 73%)  во маслиновото масло е мононезаситената маст наречена олеинска киселина, која е исклучително здрава. Се верува дека олеинската киселина помага да се намалат воспалителните процеси во организмот, а истовремено таа  може да има и корисни ефекти врз гените поврзани со ракот.

Ладно цеденото  маслиново масло е исклучително хранливо. Освен тоа што е богато со корисни масни киселини, маслото содржи витамин Е и К. Маслиновото масло  исто така содржи и моќни антиоксиданти. Овие антиоксиданти се биолошки активни и можат да помогнат во борбата против сериозни болести. Ова значи дека антиоксидантите се борат против воспалителните процеси и  помогаат да се спречи оксидацијата на холестеролот во нашата крв, а тоа се два круцијални ризик фактори за спречување на појава на  болести на срцето.

Што е озон?

Маслиновото масло овозможува бројни придобивки за здравјето на срцето. Го намалува крвниот притисок, ги штити ЛДЛ честичките од оксидација и има корисни ефекти врз многу други ризик фактори. Некои студии укажуваат дека маслиновото масло може да помогне во борбата против Алцхајмеровата болест, но во моментов ова се сè уште само претпоставки затоа што  за да се потврди ова потребни се повеќе истражувања. Двете опсервациони студии и клинички испитувања сугерираат дека маслиновото масло, во комбинација со Медитеранска исхрана, може да го намали ризикот од развој на дијабетес тип 2. Маслиновото масло има антибактериски својства. Истражувањата  покажале дека маслото е особено ефикасно против Helicobacter pylori, вид бактерии кои можат да предизвикаат чир на желудникот и рак на стомакот.

Некои истражувачи веруваат дека озонот има терапевтски ефекти, а нивните верувања се потврдуваат со фактот дека терапијата се изучува и се користи повеќе од 150 години и истата речиси редовно дава позитивни резултати. Озонот природно се наоѓа во стратосферата на земјата.

Негова примарна цел е да ја заштити земјата од ултравиолетовото зрачење на сонцето, а тоа тој го прави на тој начин што го апсорбира најголемиот дел од зрачењето. Во медицината, озонската терапија се користи за дезинфицирање, третирање на состојби преку дезинфекција на дадена област , подобрување на внесот и употребата на кислородот во телото и активирање на имунолошкиот систем.

Состав:

100% Ozonized Olive Oil. Една капсула содржи 50mg ОЗОН.

Предупредувања:

Не се предвидува и препорачува производот да го употребуваат деца под 15 години. Не се препорачува за луѓе со хипертироидизам. Не е погоден за употреба кај пациенти со Фавизам (Недостаток на GL-6-F Дехидрогеназа ензим) која е придружена со ензимски дефицит во црвени крвни зрнца. Не е соодветен за пациенти со подоцнежни фази на анемија и нарушувања поврзани со крвта (хемофилија, коагулопатии).

Начин на употреба:

Една капсула дневно на празен стомак наутро или пред спиење. Да се консумира со поголемо количество вода. Додатокот на исхрана не е замена за разновидна и баласнирана исхрана. Препорачаната дневна доза не смее да се надмине.

 

Дознајте повеќе на нашиот БЛОГ.

Прегледи

Сè уште нема коментари.

Be the first to review “OZONE GOLD – OZONE FACTOR ОЗОНИРАНО МАСЛИНОВО МАСЛО МЕКА ЖЕЛАТИНСКА КАПСУЛА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *