ОZONE GOLD – ANTI-AGING CREAM КРЕМА ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ СО ОЗОН И АЛОЕ ВЕРА – 30ml

2,050ден

  • Формулата на озонирано маслиново масло и алое вера делува ефикасно за намалување на брчките. На кожата и дава цврст и еластичен изглед. Оваа моќна формула овозможува дополнителна убавина на кожата.
  • Наменета е за секојдневна употреба, а се нанесува навечер на чиста кожа.
SKU: 8680885440775 Categories: , Tags: ,

Опис

Карактеристики:

Формулата на озонирано маслиново масло и Aлое вера делува ефикасно за намалување на брчките. На кожата ѝ дава цврст и еластичен изглед. Оваа моќна формула овозможува дополнителна убавина на кожатa.

Состав:

Aqua, Ozonized Olive Oil, Paraffinum Liquidum, Panthenol, Petrolatum, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Heptapeptide-15 Palmitate, Copper Palmitoyl, Heptapeptide-14, Lactic Acid, Glycolic Acid, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Glycerin, Tocopherol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Dimethicone, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Maltodextrin, Parfum, Allantoin, Carbomer, Disodium EDTA

Предупредувања:

Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува контакт со очите. Во случај на несакани ефекти, контакт со очите или голтање на продуктот контактирајте го Вашиот лекар.

Начин на употреба:

Кремата се нанесува со врвовите од прстите пред спиење на чиста кожа.

 

Дознајте повеќе на нашиот БЛОГ.

Прегледи

Сè уште нема коментари.

Be the first to review “ОZONE GOLD – ANTI-AGING CREAM КРЕМА ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ СО ОЗОН И АЛОЕ ВЕРА – 30ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *