* копирајте го кодот за да го искористите попустот
* промотивен код кој можете да го употребите при вашата онлајн нарачка.

#1

Секое утро започнете го со утрински ритуал за нега и заштита на вашата кожа, по темелното чистење нанесете хидратантен крем против стареење со озонирано маслиново масло, 15 СПФ заштитен фактор и алое вера. Секој крем нанесете го нежно со еднакви движења насочени нагоре, мали кружни движења нагоре кои делуваат како масажа и внесуваат крв во секој дел од нашето лице и врат. Движењата започнете ги од брадата па нагоре, вилицата па нагоре, од страните на носот нанадвор, странично накај косата и од веѓите нагоре . Избегнете ја областа околу очите за да му дозволите на кремот за очи да ја обнови оваа нежна кожа полесно. Доколку УВ индексот е поголем од 6 пред да нанесете вашата шминка или да излезете надвор ви препорачуваме нанесување на крем за сонце 50 СПФ.

#2

Се повеќе студии ја подажуваат потребатаод нанедување на заштитен фактор во текот на целата година па дури и кога е облачно времето, затоа сите светски дерматолози препорачуваат нанесување на крем со заштитен фактор како дел од утринските ритуали за нега на кожата. Дополнително доколку УВ индекост е 6 или повисок се препорачува нанесување на поголем заштитен факотр. Затоа ние ви ја предложуваме кремата за сонце со 50 СПФ која содржи озонирано малсиново масло и овозможува оптимална заштита од штетните УВА и УВБ зрачења. Притоа, ја штити кожата од штетните влијанија на сонцето, а интензивната формула ја одржува кожата влажна. Треба да се нанесе 20 минути пред изложување на сонце. За најефикасна заштита, треба да се користи и по излегување од вода, потење или бришење со пешкир. Заштитете ја кожата.

#3

Еден од клучните чекори во утринската рутина е нанесување на крем со УБА и УБВ заштита. Но, потребни се дополнителни благодети за кожата на лицето:

  • хијалуонската киселина за дополнителна хидратација која претставува една од основните состојки во конективното ткиво на нашата кожа и ја помага цврстината, еластичноста и мекоста на самата кожа.
  • aлое вера помага во намалување на брчките, но и во регенерирање на кожата. Тој значително ја подобрува еластичноста, а со тоа и ја редуцира појавата на тенките линии.
  • и секако озонирано масло кое има антисептички и антибактериски бенефити на озонот. Со секое нанесување правите и еден вид на „дезинфекција“ на кожата со тоа што ги „отстранувате“ сите бактерии кои се размножуваат на нашата кожа и создаваат несакани последици како акни, воспалувања и црвенило
-20%
1,430ден 1,144ден со ддв
-20%
-20%
Дознајте повеќе за ozone gold производите